Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x
Umów wizytę Zadzwoń

Aktualności

Dofinansowanie do procedury in vitro 2024 w Olsztynie

Onkologia a niepłodność

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs ofert na Realizatora Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2024 rok. 26 marca 2024 roku rozpoczyna się kolejny nabór do programu.

Sprawdź

Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024 ze środków budżetu Olsztyna

Urząd Miasta Olsztyna rozstrzygnął konkurs ofert na Realizatora Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców miasta Olsztyna w latach 2023-2024. 21 lipca 2023 roku rozpoczyna się kolejny nabór do programu.

Sprawdź

Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

ciaza z in vitro

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs ofert na Realizatora Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2023 rok. Od 29 marca 2023 rozpoczyna się kolejny nabór do programu.

Sprawdź

Rak jajnika

rak jajnika

Rak jajnika rozwija się nie dając wyraźnych objawów, a nawet jeśli się pojawią, raczej sugerują niestrawność, niż coś poważnego. Nieswoiste dolegliwości opóźniają właściwą diagnozę, więc kiedy w końcu ona pada, choroba jest już mocno zaawansowana, a rokowanie raczej złe. Czy rak jajnika jest wyleczalny? Czy można mu zapobiegać?

Sprawdź

Co każda kobieta powinna wiedzieć o niepłodności?

leczenie nieplodności

Trzy główne przyczyny niepłodności u kobiet to zaburzenia owulacji, czynnik jajowodowy a także endometrioza. Spora grupa to również niepłodność niewyjaśnionego pochodzenia. Kiedy powinno się rozpocząć diagnostykę?

Sprawdź

Dofinansowanie do procedury in vitro 2022

Zarząd województwa rozstrzygnął konkurs ofert na Realizatora Programu Polityki Zdrowotnej w zakresie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego na 2022 rok. 4 maja 2022 roku rozpoczyna się kolejny nabór do programu.

Sprawdź

Niepłodność mężczyzn - czy możemy jej zapobiec?

leczenie nieplodności

Niestety niepłodność męska wiąże się z obniżeniem samooceny pacjenta. Z tego powodu mężczyźni bardzo chętnie wypierają ten problem i rzeczywiście ten problem jest tematem tabu dla wielu mężczyzn.

Sprawdź

Kiedy trzeba zmierzyć się z problemem, należy po prostu działać

psycholog

Po co komu psycholog? Komu brakuje go bardziej i co może zmienić w procesie leczenia niepłodności? Jak radzić sobie w lepszych i gorszych momentach? O znaczeniu profesjonalnego wsparcia psychologicznego rozmawialiśmy z Pawłem Założyńskim, psychologiem współpracującym z Kliniką Artemida w Olsztynie.

Sprawdź

Zdrowa dieta. Powinnaś jeść dla dwojga

Zdrowa dieta

Jak zdrowo odżywiać się w ciąży? Układanie jadłospisu z troską o dwa brzuszki może być proste i przyjemne. Wystarczy kilka wskazówek. Nazywam się Ola Świtaj, ale mówią też na mnie Dietetyczna Babka. Na co dzień prowadzę konsultacje dietetyczne, na podstawie których układam plany żywieniowe i zalecenia dietetyczne dla moich podopiecznych.

Sprawdź

Zdrowy Połóg. Pierwsze tygodnie po porodzie

zdrowy połóg

Jesteś po porodzie, który zakończył się szczęśliwie. Masz przy swoim boku zdrowe dziecko, jesteś szczęśliwa, a zarazem przerażona kolejnym nieznanym okresem w Twoim życiu. Połóg, czyli najbliższe 6 tygodni, to będzie prawdziwa jazda bez trzymanki Warto jednak wiedzieć, co Cię czeka i dobrze się przygotować.

Sprawdź

Zdrowa Ciąża

Zdrowa Ciąża

Jak być zdrową i szczęśliwą w ciąży? Aby mieć pewność, że Twoja ciąża rozwija się prawidłowo, konieczne jest monitorowanie jej przez cały czas. Od pierwszej, potwierdzającej wizyty, poprzez regularne kontrole, aż do szczęśliwego rozwiązania. Nazywam się Aneta Stefaniak, jestem lekarzem Kliniki Artemida, specjalizującym się w położnictwie, ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości.

Sprawdź

Zdrowy Trening. Sport to zdrowie!

Zdrowy trening

Chcesz ćwiczyć w ciąży, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać i na co zwrócić uwagę?  Nazywam się Bartek Burzyński, a moi podopieczni wołają na mnie “Burza”. Mówią tak dlatego, że po rezultaty idziemy wspólnie, pokonując wszelkie przeszkody, tak, jakbyśmy szli przez burzę z piorunami.

Sprawdź

Zdrowa Głowa. Stres w ciąży

Stres w ciąży

Możesz poradzić sobie ze stresem w ciąży! Praktyczne wskazówki pomogą Ci ukoić zmysły i skupić się na tym, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojego Maluszka. Mam na imię Agnieszka, a wołają na mnie “Facetka od Stresu”. Podzielę się z Tobą poradami, które pozwolą Ci oswoić stres, zrelaksować się i przygotować głowę na przyjście na świat Twojego dziecka

Sprawdź

Niepłodność po nowotworze. Czy na pewno wiemy wszystko?

onkologia a niepłodność

Ewa Połuszańczyk, embriolog z wieloletnim doświadczeniem. Swoje pierwsze kroki stawiała w Klinice Artemida w Białymstoku, a od kilku lat spełnia się zawodowo w olsztyńskiej placówce. Podczas wywiadu opowiada nam o tym, jak wygląda walka z niepłodnością w przypadku pacjentek, które przeszły leczenie onkologiczne. 

Sprawdź

Wpływ leczenia onkologicznego na płodność mężczyzn

Onkologia a niepłodność

Kiedy dowiadujesz się, że wykryto u Ciebie nowotwór, wszystko inne nagle staje się mniej ważne. Chcesz się skupić na leczeniu, by przeżyć i jak najszybciej wrócić do zdrowia. Cena niestety czasem bywa wysoka, bo terapia przeciwnowotworowa jest agresywna i działa na cały organizm. Jednym z jej skutków może być przejściowa lub trwała utrata płodności. Dziś przyjrzymy się jak leczenie onkologiczne wpływa na płodność mężczyzn i jak sobie można z tym poradzić.

Sprawdź

Cukrzyca ciążowa

Ciąża jest wielką rewolucją dla organizmu kobiety. Burza hormonalna i zmiana priorytetów jest odczuwalna już od pierwszych dni. Czasem są to „tylko” przykre dolegliwości, ale czasem sprawa robi się poważniejsza. Cukrzyca ciążowa jest jednym z powikłań, których nie można bagatelizować. Zanim jednak omówimy, na czym ona polega i jak sobie z nią radzić, przyjrzyjmy się jak to wygląda w warunkach prawidłowych.

Sprawdź

Czy to już menopauza? Jak rozpoznać klimakterium?

Zlewne poty, uderzenia gorąca, huśtawki nastroju to objawy, które budzą lęk u wielu kobiet, a czasem (niestety) bywają przyczyną docinek ze strony otoczenia. Czy to faktycznie już ten moment? Czy właśnie zaczynasz przekwitać?  Zacznijmy od tego, że klimakterium i menopauza to z medycznego punktu widzenia nie jest samo, mimo że zwykle te określenia są stosowane zamiennie. Menopauza to ostatnia miesiączka w życiu kobiety, a klimakterium to czas wielkich zmian w organizmie, który ją poprzedza.

Sprawdź

Ciąża bliźniacza

Bliźnięta to podwójne szczęście. Zarówno dla rodziców, szczególnie jeśli długo starali się o dziecko, jak i dla samych dzieci. Zanim jednak wszyscy będą gotowi to przyznać, czekają ich podwójne obawy podczas ciąży, trudniejszy poród i dużo większe wyzwanie organizacyjne po narodzinach dzieci. Dziś przyjrzymy się, jak dochodzi do ciąży bliźniaczej, kto powinien się jej spodziewać i jak ona przebiega.

Sprawdź

Ciąża pozamaciczna

ciąża pozamaiczna

Gdy wszystko przebiega zgodnie z planem, do zapłodnienia dochodzi w jajowodzie, skąd po dwóch dniach zarodek trafia do macicy. Zagnieżdża się w jej śluzówce, bo tylko tam ciąża może się prawidłowo rozwijać. Czasem jednak przyczepia się w innym miejscu i wówczas mówimy o ciąży pozamacicznej. Bez szans na przetrwanie, za to bardzo niebezpiecznej dla kobiety. 

Sprawdź

Jak się przygotować do ciąży?

jak się przygotować do ciąży

Statystycznie blisko połowa ciąż nie jest zaplanowana. Mimo to z reguły rodzą się z nich zdrowe dzieci. Czy w związku z tym w ogóle potrzebne są jakieś przygotowania? Czy nie wystarczy zaufać naturze i wierzyć, że sobie to wszystko dobrze zaplanowała?

Sprawdź

Przyczyny męskiej niepłodności

przyczyny męskiej niepłodności

Męska niepłodność to nie powód do wstydu! Problem z zajściem w ciążę mają nie tylko kobiety. Owszem, to one w nią nie zachodzą, ale w blisko połowie przypadków „wina” wcale nie leży po ich stronie. Przyczyny męskiej niepłodności mogą być różne i od razu na wstępie chcemy podkreślić — zwykle odwracalne.

Sprawdź

Kampania TATA 2021. Pula darmowych badań!

Pula darmowych badań w kampanii TATA Artemida

Kampania TATA 2021 wystartowała. Zgłoś się na darmowe badanie nasienia! Dla wielu mężczyzn płodność jest dowodem męskości. Dlatego niepowodzenia w staraniach o dziecko mogą odbierać im poczucie własnej wartości. Tymczasem niepłodność to choroba, którą można i warto leczyć.

Sprawdź

Dieta w endometriozie

Dieta w endometriozie

Endometrioza potrafi uprzykrzyć życie wielu kobietom. Nie wiemy, co ją wywołuje, więc trudno o skuteczną profilaktykę. Do tego często jest rozpoznawana zbyt późno albo przypadkowo. Czy zatem dieta może pomóc w leczeniu endometriozy?

Sprawdź

Cud in vitro: Dzień z pracy embriologa klinicznego

Cud in vitro, czyli praca embriologa klinicznego

Czym zajmuje się embriolog? Jak wygląda dzień z pracy embriologa klinicznego? Laboratorium in vitro to miejsce, w którym dzieją się biologiczne i medyczne „cuda”.

Sprawdź

Choroby nowotworowe kobiet

choroby nowotworowe kobiet

Nowotwory kobiece wciąż zbierają zbyt duże żniwo. To smutne, bo większość z nich jest w pełni wyleczalna pod warunkiem wczesnego wykrycia. Dlaczego więc nie dbamy o profilaktykę i pozwalamy, żeby nasze mamy i córki odchodziły zbyt wcześnie?

Sprawdź

Poronienie - przyczyny, objawy, zapobieganie

Przyczyny poronienia

Na początku jest szok, niedowierzanie i ogromny smutek. Potem przychodzą myśli, co zrobiłam nie tak, dlaczego ja? Dziecko przecież było zaplanowane, oczekiwane, wszystko szło zgodnie z planem, a tu nagle poronienie? Poznaj przyczyny, objawy i sposoby zapobiegania poronieniu.

Sprawdź

Ciąża wysokiego ryzyka

ciąża wysokiego ryzyka

Prawidłowa ciąża trwa 37-42 tygodnie i kończy się urodzeniem zdrowego dziecka. Jeśli w czasie jej trwania pojawia się ryzyko zbyt szybkiego rozwiązania lub istnieje obawa o zdrowie noworodka albo matki, mówimy o ciąży zagrożonej. Przyjrzyjmy się zatem, kiedy do tego dochodzi i jak można zapobiegać powikłaniom.

Sprawdź

Dieta zdrowej mamy - co jeść w ciąży?

co jeść w ciąży

Jeśli planujesz ciążę, to właśnie teraz jest dobry moment, aby zadbać o swoja dietę i przygotować się na to wielkie wyzwanie. Jeśli w Twoim brzuchu już rośnie mały człowiek, właściwe odżywianie jest wręcz niezbędne. Jak zatem powinna wyglądać dieta zdrowej mamy? Sprawdź, co jeść w ciąży!

Sprawdź

Test immunologiczny na przeciwciała koronawirusa

test immunologiczny na przeciwciała koronawirusa

Zrób test immunologiczny na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2 w nowoczesnym laboratorium kliniki Artemida w Białymstoku. Dlaczego warto?

Sprawdź

Zapuść wąsy i włącz się do akcji #movember

#movember

Co roku w listopadzie mężczyźni na całym świecie zapuszczają wąsy. To symbol akcji #movember, która ma za zadanie zaciekawić społeczeństwo i jednocześnie nagłośnić trudny i wrażliwy temat męskiego dbania o siebie. O co chodzi konkretnie?

Sprawdź

Badania prenatalne a aborcja w Polsce – wybór nie zakaz

badania prenatalne a aborcja w Polsce

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu uszkodzenia płodu jest niezgodna z polską konstytucją. O medycznych aspektach tej decyzji, znaczeniu badań prenatalnych i dostępnych metodach leczenia dziecka jeszcze w łonie matki, a także trudnych decyzjach o przerywaniu ciąży do tej pory, mówi dr n. med. Jan Domitrz.

Sprawdź

Endometrioza - objawy, diagnoza, leczenie

Objawy endometriozy

Endometrioza to coraz powszechniejsza choroba, która skutecznie obniża jakość życia kobiet, w konsekwencji prowadząc do niepłodności. Szacuje się, ze na świecie choruje na nią około 180 milionów kobiet. Sprawdź czy jesteś w grupie ryzyka i poznaj metody profilaktyki choroby.

Sprawdź

Na czym polega procedura IVF-ET?

Artemida inseminacja domaciczna

IVF-ET to zapłodnienie in vitro z transferem zarodków (z ang. in vitro fertilization - embryo transfer). Kiedy i dlaczego się je stosuje? Poznaj najważniejsze pytania i odpowiedzi, związane z leczeniem niepłodności!

Sprawdź

Jak wyglądają poszczególne etapy procedury IVF-ET?

zabieg in vitro

Jak przebiega program pozaustrojowego zapłodnienia? Na czym polega stymulacja wzrostu pęcherzyków jajnikowych? Jak badane jest męskie nasienie? Poznaj najważniejsze pytania i odpowiedzi związane z procedurą in vitro – IVF-ET!

Sprawdź

Ciąża - dieta, aktywność fizyczna i seksualna Q&A

dieta i fitness w ciąży

Przygotowujesz się do ciąży? Starasz się jak najlepiej dbać o siebie, czekając na przyjście na świat Twojego dziecka? Dowiedz się, jaką dietę powinnaś stosować w czasie ciąży, jakie ćwiczenia są bezpieczne i jaki wpływ ma aktywność seksualna na przebieg ciąży!

Sprawdź