Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

wsparcie wojewódzkie                       wsparcie miejskie

x

Konsultacja psychologiczna

Wsprcie psychologizne w leczeniu niepłodności to ważny etap pracy nad szczęściem Waszej rodziny. Spotkaj się z ekspertem sama lub z partnerem.

Umów wizytę
Konsultacja psychologiczna w leczeniu niepłodności Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  Konsultacja psychologiczna jest jednym z najważniejszych etapów leczenia niepłodności. Pomagamy parom zrozumieć problemy, które towarzyszą staraniom o dziecko nie tylko z medycznego punktu widzenia. Pokazujemy, jak łagodzić stres, budować relacje i otwierać się na pojawiające się, nowe rozwiązania. Umów się na wizytę ze specjalistą psychologiem w Klinice Artemida sama lub z partnerem.

  Konsultacja psychologiczna w leczeniu niepłodności jest odpowiedzią na frustrację, niepokój, narastający lęk o przyszłość Twojej rodziny. Profesjonalne wsparcie specjalisty czasem jest niezbędne, aby poradzić sobie w nowej sytuacji, wspólnie znaleźć rozwiązanie i uprawgnione szczeście.

  Niepłodność jest chorobą, która dotyka Ciebie i Twojego pratnera, choć czasem nie daje po sobie tego poznać. Rozmawianie o problemach, odpowiedni poziom empatii, wrażliwość i szacunek do odmiennych sposobów radzenia sobie ze stresem mogą okazać się więc zbawienne w pracy nad powiększeniem rodziny.

  Jak konsultacja psychologiczna może pomóc w leczeniu niepłodności?

  Zastanawiasz się, jak konsultacja psychologiczna może pomóc Ci w staraniach o dziecko? Poznaj kilka najważniejszych zalet spotkania z psychlogiem.

  • Nauczysz się radzić sobie z fizycznymi i emocjonalnymi aspektami procesu leczenia niepłodności
  • Uzyskasz pomoc w rozumieniu reakcji partenra na problemy i budowaniu skutecznej komunikacji
  • Spojrzysz na psychiczne podłoża niepłodności, które często są nieuświadomione, a mogą powodować blokadę organizmu na poziomie fizjologicznym
  • Otrzymsz pomoc, w rozpoznaniu własnych potrzeb i możliwości
  • Dowiesz się, jakie są metody wsparcia w przejściu przez kolejne etapy niepłodności
  • Podejmiesz próbę akceptacji swojej diagnozy
  • Poznasz metody tworzenia własnych zasobów radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych

  Nauka niwelowania frustracji, stresu lub smutku i rozżalenia bywa trudna, ale pomoże uzyskać ukojenie. Zapewnić trafność w podejmowaniu kolejnych decyzji na drodze do szczęśliwego rodzicielstwa.

  Konsultacja psychologiczna a poznanie własnej sytacji emocjonalnej

  Z punktu widzenia psychologii ważna jest nie tylko umiejętność radzenia sobie z tym, co przynosi nam los lub kolejne etapy leczenia, ale przede wszystkim umiejętność rozpoznawania własnej sytacji emocjonalnej. Aby mieć siłę radzenia sobie z bólem, napięciem, stratą, a także otworzyć się na inne możliowści macierzyństwa niż urodzenie dziecka, warto dogłębnie poznać siebie i partnera. Czasem moderowanie rozmowy przez psychologa pozwala znacznie lepiej się zrozumieć.

  Wsparcie psychologa w leczeniu niepłodności pozwala:

  • polepszyć samopoczucie, osiągnąć wewnętrzny spokój,
  • złagodzić stres, związany z kolejnymi etapami leczenia,
  • ułatwić komunikację z partnerem i najbliższą rodziną,
  • budować odporność i poczucie własnej wartości.

  Konsultacja dla par i pacjentek, które są w trakcie leczenia niepłodności lub spodziewają się dziecka dostępne są w Klinice Artemida w Olsztynie od czerwca 2021 roku. Umów się na pierwszą wizytę i zadbaj o swoje zdrowie psychiczne.

  Umów wizytę

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty