Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

wsparcie wojewódzkie                       wsparcie miejskie

x

Męskie sprawy

Mężczyźni niechętnie przychodzą do lekarza z męskimi problemami. Czasem krępują się badania, czasem boją diagnozy. To błąd! Niepłodność to choroba, więc trzeba i na szczęście można ją leczyć. Podobnie wszelkie zaburzenia funkcjonowania układu rozrodczego. Zobacz, w czym możemy Ci pomóc.

Wybierz kategorię

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  Temat antykoncepcji i niepłodności zazwyczaj kojarzy się z kobietami. W końcu to one zachodzą w ciążę, więc niejako na nich spoczywa zabezpieczenie się, gdy nie są na to gotowe. One również pierwsze zaczynają się niepokoić, gdy dziecko, mimo starań się nie pojawia. Tymczasem to sprawy, które powinny zawsze dotyczyć pary.

  Problem z poczęciem potomstwa w takim samym stopniu może dotyczyć mężczyzn, jak i kobiet. Dlatego, gdy po roku regularnego współżycia bez zabezpieczenia nie pojawia się ciąża, na konsultacje zawsze zapraszamy pary.

  W dzisiejszych czasach płodność może zaburzać tak wiele czynników, że to żaden wstyd ani ujma na honorze sprawdzić, czy wszystko jest w porządku. Jednak mężczyźni niechętnie poddają się diagnostyce. Niektórzy krępują się samego badania, inni obawiają wyniku.

  Tymczasem niepłodność to choroba, a więc można i trzeba ją leczyć!

  Pozostawienie sprawy swojemu biegowi na pewno nie rozwiąże problemu, a zazwyczaj powoduje kolejne – obniża poczucie wartości, zaburza libido i erekcję, wpływa na relację.
  Czas w tym przypadku gra na niekorzyść…

  Co Klinika Artemida ma do zaoferowania dla mężczyzn?

  • Konsultacje andrologiczne.

   Androlog to męski odpowiednik ginekologa i zajmuje się funkcjonowaniem męskiego układu rozrodczego. Diagnozuje zaburzenia hormonalne, przyczyny niepłodności oraz wady w budowie narządów i zaburzenia dojrzewania płciowego.  Androlog leczy również nowotwory jąder i prostaty.

  • Konsultacje niepłodnościowe

   Badanie nasienia i szczegółowy wywiad zazwyczaj dają odpowiedź na najważniejsze pytania. Czasem ujawniają się też choroby i zaburzenia, które wpływają na pracę układu rozrodczego. Większość łatwo wyeliminować, ale czasem trzeba wdrożyć leczenie, więc nie warto odwlekać wizyty u lekarza.

  • Konsultacje urologiczne

   Gdy boli i piecze w okolicach intymnych – podczas stosunku czy oddawania moczu, problem jest zazwyczaj tak dokuczliwy, że szybko umawiamy się na wizytę. I słusznie, bo czasem jest to zwykła infekcja, którą łatwo wyleczyć, ale czasem może to być coś poważniejszego, gdzie czas ma znaczenie. Urolog leczy także choroby układu moczowego.  A zdrowych panów zapraszamy na wazektomię – najskuteczniejszą, w pełni bezpieczną i wyjątkowo komfortową metodę antykoncepcji.

  Bank nasienia

  W Klinice Artemida prowadzimy Bank nasienia, w którym można zdeponować swoje nasienie na przyszłość – na przykład przed rozpoczęciem terapii onkologicznej, która może upośledzić płodność lub przed zabiegiem wazektomii, aby nie trzeba było wykonywać zabiegu odwracającego jej skutki, gdy zdecydujecie się na dziecko.

  Można również zostać dawcą nasienia dla par, które z różnych względów nie mogą skorzystać ze swojego materiału genetycznego.

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty