Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x

USG piersi

Pozwala na wczesne wykrycie niepokojących zmian w sutku. Umożliwia więc szybkie rozpoczęcie terapii i daje szansę na pełne wyleczenie. Przynajmniej raz w roku powinnaś poddać się badaniu USG piersi.

Umów wizytę
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  USG piersi

  Badanie ultrasonograficzne piersi jest jednym z podstawowych badań profilaktycznych, które obok mammografii pozwala na wczesne wykrycie niepokojących zmian w sutku. To z kolei umożliwia szybkie rozpoczęcie terapii, co daje największe szanse na całkowite wyleczenie. Każda zdrowa kobieta po 30 roku życia przynajmniej raz w roku powinna się poddać badaniu USG piersi. 

  Jakie są wskazania do przeprowadzenia badania USG piersi?

  • ból piersi niezwiązany z fazą cyklu
  • jakiekolwiek zmiany wyczuwalne w badaniu dotykowym
  • wyciek z brodawki
  • rak sutka w wywiadzie rodzinnym
  • stosowanie hormonalnej terapii zastępczej
  • kontrola wykrytych wcześniej zmian
  • uzupełnienie wyniku badania mammograficznego

  Jak przebiega badanie USG?

  Jest szybkie, bezbolesne, a wynik otrzymujemy zaraz po badaniu. Nie wymaga specjalnych przygotowań i można wykonać je w dowolnym momencie (choć najlepiej zgłosić się w pierwszej fazie cyklu) – również podczas ciąży.

  Do badania trzeba się rozebrać od pasa w górę i położyć na leżance. Lekarz nakłada na pierś specjalny żel, po którym następnie przesuwa głowicę aparatu. Robi to pod różnymi kątami, ze zmiennym naciskiem. Podczas badania ogląda również węzły chłonne podpachowe. Pod kontrolą USG wykonuje się też biopsję lub punkcję wykrytych zmian.

  Badanie USG pozwala odróżnić zmiany lite (nowotworowe) od torbieli. Doświadczony lekarz przy użyciu wysokiej jakości sprzętu jest w stanie wykryć nawet niewielkie zmiany.

  Umów wizytę

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty