Bank nasienia i komórek rozrodczych

Możesz zdeponować swoje komórki jajowe oraz nasienie, aby zachować płodność na wypadek leczenia onkologicznego lub podarować innym szansę na zostanie rodzicami.

Zgłoś się!
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Zgłoś się!

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz kliknikę

  OlsztynBiałystok

  Bank nasienia i komórek rozrodczych

  Do zajścia w ciążę konieczne jest spotkanie dojrzałej komórki jajowej i prawidłowo zbudowanego plemnika. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zaburzenia płodności dotykają coraz większej liczby par i czasem udaje się ją przywrócić terapią, ale czasem nie.

  Niejednokrotnie bowiem okazuje się, że kobieta nie ma szans na wytworzenie komórki jajowej, albo nasienie mężczyzny nie zawiera żywych plemników. Taka sytuacja może mieć miejsce, gdy:

  • terapia onkologiczna spowodowała trwałe uszkodzenie jajników lub jąder albo przysadki mózgowej
  • zbyt wcześnie wygasła funkcja jajników,
  • z różnych powodów kobieta nie posiada jajników (usunięcie, brak wrodzony),
  • jakość nasienia jest zła i nie ma w nim żywych plemników,
  • którykolwiek z partnerów ma obciążenia genetyczne, które powodują nawykowe poronienia.

  Ten sam problem dotyczy par, u których próby zapłodnienia in vitro z wykorzystaniem własnych komórek rozrodczych skończyły się niepowodzeniem.

  Nawet jednak tak trudna sytuacja nie wyklucza możliwości posiadania dziecka. Są bowiem kobiety chętne, aby podzielić się swoimi komórkami jajowymi oraz mężczyźni, którzy są gotowi zostać dawcą nasienia. Nie są to przypadkowe osoby, ale zawsze robią to dobrowolnie i po przejściu przez rygorystyczny program kwalifikacyjny.

  Bank komórek rozrodczych i nasienia jest również szansą na zachowanie płodności przez osoby, które muszą się poddać leczeniu onkologicznemu (oncofertility). Przed rozpoczęciem kuracji pobierane są od nich komórki, które następnie są zamrażane i czekają w banku na moment, kiedy ich właściciele będą zdrowi i gotowi na zostanie rodzicami.

  W Klinice Artemida w Olsztynie prowadzimy bank nasienia nie tylko dla pacjentów onkologicznych z zagrożeniem utraty płodności, ale również taki z nasieniem zdrowych dawców. Stale prowadzimy nabór potencjalnych dawców nasienia, więc zachęcamy panów do zgłaszania się!

  Zgłoś się!

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz kliknikę

   OlsztynBiałystok