Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x

Wazektomia

Wazektomia to całkowicie bezpieczna i dająca niemal 100% zabezpieczenia metoda antykoncepcyjna dla mężczyzn.

Umów wizytę
Wybierz kategorię
Umów wizytę

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  Wazektomia to niewielki zabieg chirurgiczny, który polega na przecięciu nasieniowodów. Dzięki czemu plemniki nie mają możliwości przedostać się z jąder do ejakulatu. W porównaniu z prezerwatywą, przy której ryzyko niechcianej ciąży wynosi aż 12%, a jej stosowanie jest dość kłopotliwe i niezbyt komfortowe, wazektomia jest bezkonkurencyjną alternatywą.  Nie wymaga to pobytu w szpitalu, a ryzyko powikłań jest minimalne.

  Zabieg wykonuje się w znieczuleniu, po podaniu którego lekarz nacina skórę moszny i delikatnie wyłania, a następnie przecina nasieniowód. Jądra nie mają od tej pory połączenia z pęcherzykami nasiennymi, w których powstaje ostateczny ejakulat. W efekcie sperma nie zawiera plemników.   Sporadycznie zdarza się, by po wazektomii w ejakulacie stwierdzono obecność plemników i wówczas taki zabieg się powtarza. Pełne zabezpieczenie uzyskuje się po 2-3 miesiącach.

  Wazektomia 

  • nie zaburza pracy jąder, 
  • nie powoduje problemów ze wzwodem 
  • nie upośledza wytrysku. 

  Nie ma więc negatywnego wpływu na libido mężczyzny i życie seksualne partnerów. Brak obawy o niechcianą ciążę daje natomiast trudny do przecenienia komfort, który wręcz może poprawić jakość kontaktów i zwiększyć odczuwanie satysfakcji seksualnej u obojga.

  Warto również wspomnieć, że wbrew powszechnej opinii jest to metoda odwracalna.  Możliwe jest bowiem chirurgiczne przywrócenie ciągłości nasieniowodów. Przed zabiegiem wazektomii można również zdeponować swoje plemniki w banku nasienia i wykorzystać je w przyszłości, bez konieczności wykonywania zabiegu odwracającego.

   

  Ważne: Zalecenia przed i po zabiegu oraz oraz opłaty związane z depozytem nasienia pod tym  linkiem

  Umów wizytę

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty