Chcę zajść w ciążę
Spełnienie marzenia o rodzicielstwie wymaga odpowiedniego przygotowania i badań u obojga partnerów. Otaczamy opieką pary i skutecznie leczymy niepłodność.
Umów wizytęChcę zajść w ciążę
Świadoma decyzja o zostaniu mamą jest najlepszą z możliwych! Do ciąży warto się przecież odpowiednio przygotować. Przed Tobą nie tylko emocje podczas starań, ale również trudny czas oczekiwania na dziecko. Jak to zrobić? Oto nasz poradnik!
- Odstaw antykoncepcję! To chyba oczywiste. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, po jakim czasie od rezygnacji z danej metody możesz bezpiecznie starać się o dziecko.
- Przebadaj się! Kontrolne badanie ginekologiczne, cytologia i USG to niezbędne minimum. Do tego podstawowe badania krwi i określenie poziomu TSH, które pozwolą ocenić, czy nie dzieje się coś niepokojącego w ogólnym stanie Twojego zdrowia. Jeśli okaże się, że coś jest nie tak, to lepiej wyleczyć to, zanim zajdziesz w ciążę.
- Zadbaj o dietę! Już teraz dopilnuj, aby rosnący w Tobie maluszek miał skąd czerpać składniki odżywcze. Odstaw więc fast foody, przetworzone jedzenie i alkohol, jedz więcej warzyw, produktów pełnoziarnistych i tych bogatych w zdrowe tłuszcze. Przygotowanie do ciąży to również dobry moment na uregulowanie masy ciała, gdyż zarówno nadwaga, jak i niedowaga mogą wpływać na Twoją płodność. Zapytaj swojego lekarza, czy powinnaś przyjmować suplementy. Jeszcze przed zajściem w ciążę na pewno warto łykać kwas foliowy.
- Dbaj o siebie! Przed Twoim organizmem spore wyzwanie, więc przygotuj się do niego. Zadbaj o codzienną porcję ruchu, bo aktywność fizyczna wzmacnia serce, mięśnie i stawy. To nie musi być nic wielkiego — wystarczy spacer czy rower. Nie zapomnij też o wypoczynku. Postaraj się każdego dnia znaleźć chwilę dla siebie i zrobić coś przyjemnego.
- Kochaj się! Nie myśl o tym, że właśnie próbujecie spłodzić potomka. Seks ma być przyjemnością, odprężeniem, bo stres to największa przeszkoda w staraniach o dziecko — dla obu stron. Do zapłodnienia konieczna jest dojrzała komórka jajowa mamy i żywe, zdrowe plemniki taty. Ta pierwsza powinna się pojawić w połowie cyklu, a plemniki teoretycznie powstają cały czas i są w stanie przeżyć w macicy klika dni. Dlatego nie ma co przesadzać z częstotliwością zbliżeń. Co 2-3 dni będzie akurat.
Tu ważna uwaga! Nie tylko mama musi zadbać o siebie. Stres, przepracowanie, czy alkohol i papierosy u taty, mogą wpływać na jakość nasienia, a przez to utrudnić zajście w ciążę.
Jeśli weźmiesz sobie do serca te rady, jest duże prawdopodobieństwo, że w ciągu 6 miesięcy zobaczysz na teście dwie kreski. Pół roku to zupełnie normalny, niebudzący niepokoju okres starań o ciążę.
Jeśli jednak się nie uda, nie wpadaj w panikę. Przyjdźcie do nas – spróbujemy znaleźć przyczynę i rozwiązanie problemu.
Z radością też poprowadzimy Waszą ciążę i pomożemy przyjść na świat Waszemu maluszkowi.
Umów wizytę