Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

wsparcie wojewódzkie                       wsparcie miejskie

x
Umów wizytę Zadzwoń

Pierwsza wizyta

Doskonale wiemy, że początki potrafią być stresujące. Dlatego przygotowaliśmy dla Was wytyczne, jak krok po kroku przygotować się do pierwszej wizyty niepłodnościowej, aby była jak najbardziej komfortowa.

Pobierz dokumenty Umów wizytę
Pierwsza wizyta klinika Artemida Olsztyn Białystok

01Przygotowanie

Mężczyźni, którzy nie mieli wcześniej pobieranego nasienia i chcą poddać się procedurze, powinni przez 3-4 dni wcześniej zachować wstrzemięźliwość.

Kobiety powinny zaplanować wizytę tak, aby przypadała ona podczas pierwszych dni po zakończeniu krwawienia menstruacyjnego.

02Dokumenty

Na pierwszą wizytę w klinice należy zabrać ze sobą wyniki dotychczasowej dokumentacji medycznej, w tym informacje dotyczące przebytych operacji, zabiegów in vitro, badań hormonalnych.

03Rejestracja

Możesz umówić się na wizytę telefonicznie, dzwoniąc pod numer 85 651 45 44, 690 575 686 (Białystok), 89 532 61 24 (Olsztyn) lub wysyłając maila na adres:
rejestracja.bialystok@klinika-artemida.pl lub rejestracja.olsztyn@klinika-artemida.pl

Należy pobrać i wypełnić podaną poniżej kartę rejestracyjną.

Jak to będzie wyglądać?

Pierwsza wizyta w klinice Artemida to ważny moment dla każdej pary. To pierwszy krok w walce z niepłodnością i dążeniu do upragnionego szczęścia. Nasz personel zadba o to, byście otrzymali wszelkie odpowiedzi na ważne dla Was pytania, czuli się komfortowo oraz uzyskali dokładne informacje na temat stanu zdrowia i planowanego leczenia.

  • Wizyta w naszej klinice rozpoczyna się od dokładnego wywiadu z pacjentami. Lekarz zapyta o przebyte choroby oraz zabiegi. Omówi wyniki badań by ocenić stan zdrowia i zadecydować, czy konieczne jest wykonanie kolejnych, np. hormonalnych. Dzięki temu, że dysponujemy nowoczesnym zapleczem laboratoryjnym - większość badań możemy wykonać na miejscu, w klinice.
  • Po omówieniu dokumentacji medycznej, pacjentka zostanie skierowana na badania ginekologiczne i ultrasonograficzne. Jeżeli mężczyzna nie miał do tej pory pobieranego nasienia, powinien zgłosić się na takie badanie na 4 - 5 dni przed planowaną wizytą.
  • Na pierwszym spotkaniu zostanie również zaproponowany plan leczenia oraz terminy kolejnych spotkań. Po wizycie pacjenci opuszczają naszą klinikę z dokładnymi wytycznymi odnośnie dalszej diagnostyki i leczenia, dopasowanymi do ich stanu zdrowia oraz indywidualnych potrzeb.

Cena i co dalej?

Koszty leczenia w klinice uzależnione są od zakresu i formy wsparcia. Zależą także od stanu zdrowia pacjentów i rodzaju przeprowadzonych zabiegów. Podczas pierwszej wizyty w klinice otrzymają Państwo informacje na temat prognozowanego kosztu leczenia. Zachęcamy też do zapoznania się z naszym cennikiem.

Umów wizytę

Artemida a skuteczność starania się o dziecko

skuteczność in vitro klinika Artemida

W pierwszym kwartale 2021 roku skuteczność badań w naszej klinice wynosiła 44%. To aż 10% więcej, niż średnia europejska - 32%.

Głównym czynnikiem, mającym wpływ na skuteczność jest potencjał płodności, który jest ściśle powiązany z wiekiem pacjentki. Jako kolejny czynnik wymienia się negatywną reakcję organizmu na symulację oraz zabiegi in vitro.

Profesor Szamatowicz

Badania efektywności prowadzimy na przekrojowej grupie pacjentek, włączając wszystkie grupy wiekowe oraz różne stopnie płodności. Staramy się pomóc każdej pacjentce, oferując dokładną diagnostykę oraz indywidualnie dostosowany plan leczenia, uwzględniający stopień jej płodności, predyspozycje oraz dotychczasową historię leczenia.

Umów wizytę