Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x

Biorstwo zarodków

Kiedy nie jest możliwe doprowadzenie do ciąży drogą naturalną, mimo leczenia, przychodzi czas na rozważenie innych metod, w tym in vitro.

Umów wizytę
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

    Sprawdź jak możemy Ci pomóc




    Wybierz klinikę

    Rodzaj wizyty

    Biorstwo zarodków

    Problem z płodnością dotyczy czasem jednego z partnerów, czasem obojga. Zwykle jednak możliwe są różne formy terapii. Jedną z nich jest zapłodnienie pozaustrojowe i przeniesienie zarodka do macicy. Aby to jednak było możliwe, potrzebna jest komórka jajowa matki i plemnik ojca.

    Czasem jednak nie jest to możliwe, bo jeden z partnerów jest bezpłodny (czyli jest to trwałe i nieodwracalne). Wówczas ratunkiem staje skorzystanie z banku nasienia lub komórek jajowych. Gdy jednak problem dotyczy obojga partnerów (np. z powodu wad genetycznych) albo procedura in vitro własnymi komórkami nie przyniosła efektu, szansą na ciążę jest adopcja zarodka.

    Skąd się biorą zarodki do adopcji?

    W procedurze in vitro zwykle pobiera się i zapładnia kilka komórek, aby w razie niepowodzenia móc od razu skorzystać z kolejnego zarodka. Ta nadwyżka jest zamrażana. Wielu parom jednak udaje się zajść w ciążę, zanim ją wykorzystają. Wówczas mogą podjąć decyzję o przekazaniu zarodków do adopcji.

    Kiedy zgłosi się para chętna przyjąć zarodek, jest on dopasowywany pod kątem grupy krwi. Również tak, aby w miarę możliwości dziecko było podobne do przyszłych rodziców. Porównuje się cechy fenotypowe dawców i biorców (kolor oczu, włosów, budowa ciała itp.).

    Jak się przygotować do transferu zarodka?

    W cyklu, poprzedzającym transfer, należy ustalić protokół przyjmowania leków oraz wykonać badanie USG potwierdzające gotowość do przyjęcia zarodka.

    Następnie ustalana jest data transferu i ewentualne procedury dodatkowe zwiększające szansę na implantację zarodka (szczególnie jeśli wcześniejsze próby zakończyły się niepowodzeniem).

    Po wszczepieniu ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarza i przyjmowanie przepisanych leków. W ustalonym terminie należy wykonać test ciążowy (beta HCG).

    Jeśli wynik będzie ujemny, procedurę można powtórzyć.

    Umów wizytę

      Sprawdź jak możemy Ci pomóc




      Wybierz klinikę

      Rodzaj wizyty