Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x

Przygotowanie do wizyty

Zależy nam na Twoim komforcie, bezpieczeństwie i zdrowiu. Przygotuj się do pierwszej wizyty w klinice – zrób pierwszy krok w stronę zdiagnozowania i leczenia niepłodności.

Umów wizytę
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  Przygotowanie do wizyty

  Pierwsza wizyta w naszej klinice to ważny krok w stronę zdiagnozowania i leczenia niepłodności, na którą – według szacunków – cierpi już co piąta para w Polsce. Doskonale rozumiemy, że pierwsza konsultacja jest dla wielu osób stresująca. Tym bardziej nasz personel medyczny dokłada wszelkich starań, aby nasi pacjenci czuli się tego dnia komfortowo i bezpiecznie. 

  Co ze sobą zabrać na pierwszą wizytę w klinice leczenia niepłodności?

  Przede wszystkim, należy zabrać ze sobą całą dotychczasową dokumentację medyczną. Wypisy ze szpitali, przebyte zabiegi, informacje o chorobach przewlekłych oraz leczeniu niepłodności, jeśli takowe miało miejsce. 

  Kiedy umówić się na pierwszą wizytę?

  Zalecane jest, aby termin pierwszej wizyty przypadał na pierwsze dni po ustaniu krwawienia miesięcznego. 

  Jak przygotować się do pierwszej wizyty?

  Należy zebrać dokładną dokumentację medyczną (wypisy ze szpitala, wyniki badań obrazowych, laboratoryjnych, informacje o operacjach oraz leczeniu niepłodności) oraz zapytać członków rodziny o choroby oraz przypadki niepłodności, występujące wśród bliskich – będą to bardzo cenne informacje dla lekarza. Panowie, którzy nigdy wcześniej nie mieli pobranego nasienia, powinni zachować wstrzemięźliwość seksualną na 3-4 dni przed planowaną wizytą. 

  Czy na pierwszą wizytę powinnam przyjść z partnerem?

  Tak, ponieważ problem niepłodności zawsze dotyka par. Lekarz w klinice będzie chciał porozmawiać z każdym z partnerów oraz wspólnie z nimi zaplanować leczenie. Obecność partnera będzie dużym wsparciem podczas wizyty, która dla wielu kobiet potrafi być bardzo stresująca. 

  Jakie badania wykonać przed wizytą?

  Przed wizytą nie warto prowadzić diagnostyki na własną rękę. Podczas pierwszej wizyty lekarz sam podejmie decyzję, jakie badania są konieczne i skieruje na nie pacjentów. Kobieta powinna zabrać ze sobą wyniki badań do które do tej pory wykonała. Mężczyzna natomiast powinien dostarczyć do kliniki wyniki komputerowego badań nasienia. Jeżeli nigdy nie poddawał się takim badaniom, powinien zgłosić się w tym celu do kliniki na 3-4 dni przed planowaną wizytą i je wykonać.

  Jak przebiega wizyta?

  Pierwsza wizyta ma formę pogłębionego wywiadu z pacjentami, mającego na celu poznanie stanu ich zdrowia oraz przyczyn niepłodności. Lekarz zleci niezbędne badania i zaplanuje wspólnie z parą dalsze etapy leczenia, ustali terminy kolejnych spotkań. Podczas wizyty pacjentce zostanie wykonane badanie ginekologiczne oraz USG. Mężczyźni, którzy wcześniej nie mieli pobieranego nasienia, zostaną poproszeni o wykonanie takiego badania lub skierowani na badania androgyniczne. Dzięki zapleczu diagnostycznemu większość badań można wykonać na terenie naszej kliniki i w niektórych przypadkach otrzymać wyniki jeszcze tego samego dnia.

  Co po wizycie?

  Dalsza diagnostyka oraz leczenie zależą od wyników badań oraz oceny stanu zdrowia, uzyskanej podczas pierwszej wizyty.

  Jaki jest koszt wizyty?

  Koszt pierwszej wizyty w klinice to 350 zł – 460 zł. Dokładne ceny wszystkich zabiegów oraz diagnostyki znajdziecie Państwo w cenniku

  Umów wizytę

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty