Dofinansowanie do procedury in vitro 2023/2024

           wsparcie miejskie  Olsztyn    wsparcie wojewódzkie – województwo warmińsko-mazurskie

Uwaga Białystok – dofinansowanie in vitro!

x

Badania genetyczne

Pozwalają wykryć zmiany w DNA rodziców i płodu. To również najpewniejsza metoda ustalenia ojcostwa, uznawana przez sądy na całym świecie.

Umów wizytę
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

    Sprawdź jak możemy Ci pomóc




    Wybierz klinikę

    Rodzaj wizyty

    Badania genetyczne

    Badania genetyczne pozwalają wykryć zmiany w DNA rodziców i płodu. Umożliwiają uzyskanie ważnych informacji o zdrowiu człowieka. Są coraz bardziej dostępne i mają coraz większe znaczenie w nowoczesnej opiece medycznej. To również najpewniejsza metoda ustalenia biologicznego ojcostwa i pokrewieństwa, uznawana przez sądy na całym świecie.

    Badania genetyczne płodu

    Nieinwazyjnym badaniem genetycznym w ciąży jest badanie wolnego DNA płodowego – całkowicie bezpieczne zarówno dla płodu, jak i dla mamy. 

    Inwazyjne badania prenatalne to druga grupa procedur diagnostycznych, wykonywanych o wiele rzadziej, tylko wtedy, gdy istnieją wyraźne wskazania. Mogą być bowiem niekomfortowe dla matki i stwarzają niewielkie ryzyko powikłań.

    Spośród prenatalnych badań inwazyjnych najczęściej wykonuje się amniopunkcję, która polega na nakłuciu pęcherza płodowego i pobraniu znajdującego się w nim płynu owodniowego, w którym znajdują się komórki płodu.

    Badania prenatalne różnią się sposobem wykonania, zakresem wykrywanych u płodu wad, ryzykiem powikłań oraz ceną, która waha się od ok. 900 złotych do ok. 2,5 tysiąca złotych.

    Jakie badania genetyczne wykonać w ciąży?

    Pierwsze badanie prenatalne wykonuje się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Jest to USG płodu i badania z krwi, polegające na oznaczeniu białka ciążowego (PAPP-A) oraz wolnego bHCG (wolna gonadotropina kosmówkowa). Na ich podstawie określa się ryzyko wad rozwojowych u dziecka (zespół Downa, zespół Edwardsa, rozszczep kręgosłupa i inne).

    Przyszła mama może zdecydować się również na wykonanie badania NIFTY by GenePlanet, z wykorzystaniem DNA komórek płodowych, zawartych w jej krwi lub badanie MTHFR, wykrywające nieprawidłowości w genie MTHFR, które mogą powodować zaburzenia w przyswajaniu kwasu foliowego.

    Badania genetyczne mężczyzn w kierunku zaburzeń płodności

    Dzięki nowoczesnym badaniom genetycznym przyszły tata może sprawić, czy występują u niego nieprawidłowości w obrazie chromosomów, które mogą utrudniać lub uniemożliwiać zajście w ciążę, czy ma genetyczną skłonność do przeciążenia żelazem, która może obniżać jakość i ilość nasienia, jakie ma szanse na poczęcie zdrowego dziecka, wreszcie – czy istnieją zmiany w chromosomach, które może przekazać swoim dzieciom?

    Dostępność wszystkich niezbędnych badań w jednym miejscu zapewnia kompleksowe leczenie pod okiem specjalistów. Poznaj pełną ofertę badań laboratoryjnych kliniki Artemida.

    Umów wizytę

      Sprawdź jak możemy Ci pomóc




      Wybierz klinikę

      Rodzaj wizyty