Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

wsparcie wojewódzkie                       wsparcie miejskie

x

Antykoncepcja

Poznaj szereg sposobów zapobiegania ciąży, które możemy łatwo dopasować do Waszych preferencji, stanu zdrowia i trybu życia.

Umów wizytę
Pierwsza wizyta Artemida
Wybierz kategorię
Umów wizytę

  Sprawdź jak możemy Ci pomóc
  Wybierz klinikę

  Rodzaj wizyty

  Antykoncepcja

  Decyzja o dziecku powinna być świadoma i zaplanowana. Jeśli nie jesteście jeszcze gotowi na zostanie rodzicami, macie do wyboru szereg sposobów zapobiegania ciąży, które możemy łatwo dopasować do Waszych preferencji, stanu zdrowia i trybu życia. 

  W naszej klinice promujemy skuteczne i bezpieczne hormonalne metody antykoncepcji.

  Hormonalna wkładka domaciczna 

  Wkładka z lewonorgestrelem (Mirena, Kylene, Jaydess)  łączy swoim działaniem skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i zwykłej miedzianej wkładki (spirali). Wymaga przeprowadzenia badania wykluczającego przeciwwskazania. Zakłada i usuwa ją lekarz ginekolog. 

  Jak działa System Mirena: Jej obecność utrudnia lub wręcz uniemożliwia poruszanie się plemnikom, a hormony z niej uwalniane wpływają na śluzówkę macicy, hamując jej dojrzewanie. Wkładka u części kobiet może też blokować owulację. Uzyskujemy więc trzypoziomowe zabezpieczenie przed nieplanowaną ciążą. 

  Wkładka domaciczna NIE jest środkiem wczesnoporonnym – uniemożliwia zajście w ciążę.

  Zalety: Hormony są uwalniane miejscowo, więc nie pojawiają się skutki uboczne doustnej antykoncepcji. Wkładka jest wygodna, bo daje zabezpieczenie na 5 lat i w tym czasie nie musisz się tym przejmować. Miesiączki stają się skąpe lub zanikają całkowicie. 

  Skuteczność Mireny jest natychmiastowa, ale w pełni odwracalna – płodność wraca po jej wyjęciu. 

  Wady: Nieregularne miesiączki lub ich brak (co wiele pań traktuje jako zaletę). Rzadko występują bóle głowy, wahania nastroju, bóle brzucha i tkliwość piersi. 

  Ile kosztuje Mirena? Jej cena jest też jej minusem, ale tylko dlatego, że trzeba ją zapłacić jednorazowo (lub w ratach). Cena za wkładkę wraz z wizytą i założeniem, w przeliczeniu na koszt miesięczny, stanowi połowę średniej ceny tabletek.

  Implant antykoncepcyjny

  To niewielka pałeczka, którą wszczepia się pod skórę ramienia. Aplikacja jest szybka i bezbolesna, bo przypomina zwykły zastrzyk. Przed jego założeniem konieczne jest badanie w celu kontroli stanu zdrowia oraz wykluczenia przeciwwskazań. Implant aplikuje oraz usuwa lekarz.

  Jak działa implant? Uwalniając hormony, wstrzymuje owulację, zagęszcza śluz szyjkowy, utrudnia przemieszczanie się plemników i hamuje dojrzewanie śluzówki macicy.

  Hormony uwalniają się bezpośrednio do krwiobiegu, więc działają ogólnoustrojowo, ale w przeciwieństwie do tabletek, omija się przewód pokarmowy.

  Zalety: Nie zawiera estrogenów, więc jest rozwiązaniem dla kobiet, które nie mogą przyjmować tabletek (cukrzyca, nadciśnienie, nowotwory, palenie papierosów). Implant jest skuteczny również u pań z dużą nadwagą i karmiących piersią.

  Skuteczność osiąga po 7 dniach od założenia i utrzymuje się ona przez 3 do 5 lat. Płodność po usunięciu implantu wraca wraz z miesiączką. 

  Wady: Nieregularne miesiączki lub ich zanik, rzadziej bóle głowy, nudności, przybieranie na wadze, wahania nastroju.

  Ile kosztuje implant? Koszt jest podobny jak w przypadku wkładki hormonalnej. Jednorazowo wysoki, w ogólnym rozrachunku niższy niż w przypadku tabletek.

  Inne metody antykoncepcji

  Jeśli cena wkładki lub implantu nie pozwala jednak na ich zastosowanie lub nie jest to możliwe z innych względów, nasi lekarze pomogą dobrać optymalną metodę antykoncepcji dla Ciebie. Do dyspozycji mamy jeszcze:

  • tabletki antykoncepcyjne,
  • plastry antykoncepcyjne,
  • IUD, czyli zwykła wkładka domaciczna, zwana potocznie spiralą,
  • pierścień dopochwowy z hormonami,
  • zastrzyk antykoncepcyjny.

  Pomożemy również w awaryjnej sytuacji, kiedy konieczna będzie tabletka “dzień po”.

  Umów wizytę

   Sprawdź jak możemy Ci pomóc
   Wybierz klinikę

   Rodzaj wizyty