Dofinansowanie do procedury in vitro 2023

wsparcie wojewódzkie                       wsparcie miejskie

x

Warning: Undefined variable $newsItem in /home/klinikaar/domains/klinika-artemida.pl/public/wp-content/themes/artemida/single.php on line 13

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/klinikaar/domains/klinika-artemida.pl/public/wp-content/themes/artemida/single.php on line 13

Warning: Undefined variable $newsItem in /home/klinikaar/domains/klinika-artemida.pl/public/wp-content/themes/artemida/single.php on line 14

Warning: Attempt to read property "ID" on null in /home/klinikaar/domains/klinika-artemida.pl/public/wp-content/themes/artemida/single.php on line 14
rak piersi profilaktyka
kółko 04.10.23.

Październik miesiącem świadomości raka piersi

Październik od wielu lat jest na całym świecie miesiącem świadomości raka piersi. Świadomości, czyli nie tylko leczenia, ale przede wszystkim edukacji na temat profilaktyki i wczesnej diagnostyki oraz zachęcaniem do regularnego wykonywania badań.  

Teoretycznie wszyscy wiemy, że im wcześniej zauważymy problem, tym łatwiej go rozwiązać. Wiemy, że zamiatanie spraw pod dywan rzadko sprawia, że naprawdę znikają z naszego życia. Oczywiste jest też, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlaczego więc bez wahania jedziemy co roku na przegląd samochodu, wzywamy hydraulika, kiedy cieknie kran, a o to, co najważniejsze, nie mamy czasu zadbać? Zdrowia i życia przecież wymienić się nie da!

Klinika Artemida w Olsztynie razem z fundacją Spa for Cancer,  już tradycyjnie łączą siły, by włączyć się w działania zwiększające świadomość dotyczącą profilaktyki raka piersi. W tym duchu pragniemy przypomnieć, że w październiku oferujemy 10% obniżkę ceny badań, których wykonywanie nie należy do rutynowych procedur (szczegóły niżej)

artemida profilaktyka raka piersi

Chcemy żebyście na stałe wpisały do swojego kalendarza badania profilaktyczne oraz: 

 • wiedziały o kobiecych nowotworach jak najwięcej i umiały rozpoznać niepokojące objawy, 
 • miały dostęp do najlepszych badań i badały się regularnie, bo profilaktyka jest najważniejsza!
 • umiały o siebie zadbać i wiedziały co robić, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania

Pamiętajcie — nowotwór wcześnie wykryty, jest zwykle w pełni wyleczalny! 

Uczcie tego swoje córki, mamy, siostry i przyjaciółki. Bądźmy wszystkie Kobietami Pro 🙂

Artemida olsztyn akcja profilaktyczna

Rak piersi — ważne fakty

 • co roku raka piersi wykrywa się u 1,7 miliona kobiet na świecie,
 • wiele przypadków jest wykrywanych w czasie badań przesiewowych, zanim pojawią się objawy!
 • w Polsce z bezpłatnych badań przesiewowych korzysta tylko 36% uprawnionych
 • co trzecia chora trafia do lekarza za późno i umiera, a rak piersi jest jednym z głównych powodów przedwczesnych zgonów wśród kobiet (prawie 5 tys osób rocznie!)
 • rak piersi ma wiele podtypów — różne są metody leczenia — nie zawsze kończy się to mastektomią,
 • rak piersi jest w znacznym stopniu uwarunkowany hormonalnie,
 • posiadanie mutacji genu BRCA1 i BRCA2 zwiększa ryzyko zachorowania.

Na naszym blogu znajdziecie artykuły dotyczące raka piersi, raka jajnika i raka szyjki macicy, w których opisaliśmy przyczyny, objawy i sposoby ich leczenia oraz oczywiście badania, jakie warto wykonywać, by choroby nie miały szansy się rozwinąć. A w ramach akcji zapraszamy do naszej Kliniki w Olsztynie i olsztyńskiego laboratorium .

W październiku obniżamy o 10% ceny tych badań, które nie są wykonywane rutynowo!

Konsultacje onkogenetyczne:

 • Pierwsza konsultacja onkogenetyczna z lekarzem genetykiem (wywiad medyczny, zlecenie odpowiednich badań) 200 180 PLN (10% zniżki)
 • Druga konsultacja onkogenetyczna z lekarzem genetykiem (interpretacja wyników, zalecenia profilaktyki) 250 225 PLN (10% zniżki)

Zapraszamy do Laboratorium w Olsztynie – ul. Barcza 54/U2  tel. 89 721 14 44

Panele badań genetycznych predyspozycji do nowotworów piersi/jajnika:

Na zachorowanie na raka piersi i jajnika bardziej narażone są osoby, które wśród swoich bliskich mają osoby, które też chorowały, a związane jest to zwykle z nosicielstwem zmutowanego genu BRCA1 i 2. Te geny, gdy działają prawidłowo, regulują podziały komórkowe. Kiedy ulegną mutacji, przestają kontrolować tempo namnażania komórek i rozwija się nowotwór.

Posiadanie tego genu znacząco zwiększa ryzyko zachorowania. Niezbędna jest więc większa czujność i częstsze badania, bo nowotwór związany z mutacją rośnie dużo szybciej i zwykle pojawia się w młodszym wieku niż inne podtypy. Często atakuje obustronnie. 

 • Panel rak piersi/jajnika — geny BRCA1, BRCA2, CHEK2, NOD2 – 500  450 PLN (10% zniżki)
 • Panel rak piersi/jajnika — geny BRCA1, BRCA2, CHEK2, NOD2, PALB2  – 700 630 PLN (10% zniżki)

Badania profilaktyczne nowotworu szyjki macicy:

Badanie cytologiczne na podłożu płynnym, daje największą pewność, bo całość pobranego materiału jest poddawana ocenie mikroskopowej. To pozwala na wyższą wykrywalność zmian wysokiego ryzyka. Dodatkowo ta sama próbka jest badana na obecność wirusa HPV, który wywołuje raka szyjki macicy.

 • LBC + HPV 15 typów wysokoonkogennych  – 270 243 PLN (10% zniżki) – 
 • HPV 15 typów wysokoonkogennych 230 207 PLN (10% zniżki)
 • Cytologia standardowa — w październiku bezpłatna!

Te ceny obowiązują w olsztyńskim oddziale kliniki – ul. Jagiellońska 78, tel. 89 532 61 24

Badania można wykonać również w Laboratorium w Olsztynie – ul. Barcza 54/U2  tel. 89 721 14 44

Profilaktyka ma znaczenie!

Artemida Olsztyn Kobieta pro

W prezencie do Spa for Cancer macie ściągawkę, jakie badania trzeba wykonywać w swoim wieku, aby dać sobie szansę na zdrowie i dobre życie!

rak piersi kalendarz badan dla kobiet

POBIERZ i wydrukuj

Uwaga — zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia od listopada 2023 z bezpłatnej mammografii w ramach badań przesiewowych będą mogły skorzystać kobiety w wieku 45-74 lata. To potwierdza, że profilaktyka ma znaczenie!

Nie zapominajcie również o samobadaniu piersi — to zajmuje tylko kilka minut w miesiącu, a naprawdę może uratować życie! 

rak piersi profilaktyka jak samodzielnie badac piersi

Pobierz i wydrukuj