Informacje dla pacjentów w związku z zagrożeniem COVID-19
WIĘCEJ

Skuteczność każdy liczy inaczej, najważniejsza jest praktyka.

Jako jedyni w kraju możemy pochwalić się ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w leczeniu niepłodności. Nasz zespół to najlepsi specjaliści i pionierzy techniki in vitro w Polsce.

Pierwsza wizyta krok po kroku

01

Umów się na wizytę - optymalna pora to pierwsze dni po ustaniu krwawienia menstruacyjnego. Skompletuj i zabierz ze sobą niezbędną dokumentację medyczną (wyniki badań, przebieg operacji, zaświadczenia lekarskie).

02

Bardzo ważne jest, by na pierwszej wizycie pojawiło się oboje partnerów. Niepłodność to choroba, która dotyczy Was obojga. Jeżeli z jakiegoś powodu nie jest to możliwe, przynieś na wizytę wypełniony formularz partnera/partnerki i jego dokumenty.

03

Podczas pierwszej wizyty lekarz dopyta o stan zdrowia oraz przebyte zabiegi. To również czas na ustalenie wraz z pacjentami planu leczenia oraz kolejnych wizyt w klinice.

04

Możliwe, że konieczne będzie wykonanie dodatkowych badań hormonalnych, lub pobranie nasienia - w przypadku mężczyzn, którzy nigdy go nie badali. W takim przypadku, należy zgłosić się 4-5 dni przed planowaną wizytą.

Lekarze kliniki Artemida

BiałystokOlsztyn
Prof. dr hab. Marian Szamatowicz

Prof. dr hab. Marian Szamatowicz

Specjalista ginekologii i położnictwa

Profesor nadzwyczajny i doktor honoris causa Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Jako pierwszy w Polsce dokonał udanego zabiegu in-vitro w 1987 roku. Były kierownik Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. W latach 2012-2014 był członkiem Komitetu Bioetyki Polskiej Akademii Nauk. W roku 2012 otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów za opracowanie skutecznej procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

Więcej →
Prof. dr hab. Sławomir Wołczyński

Prof. dr hab. Sławomir Wołczyński

Specjalista ginekologii i położnictwa. Endokrynolog

Kierownik Kliniki Rozrodczości i Endokrynologii Ginekologicznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Autor wielu samorządowych programów wspierających procedurę in vitro. Członek polskich i zagranicznych towarzystw naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Towarzystwa Biologii Rozrodu, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Rozrodu i Embiologii.

Więcej →
Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz

Prof. dr hab. Jacek Szamatowicz

Specjalista ginekologii i położnictwa. Endokrynolog

Adiunkt Kliniki Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Stopnie specjalizacji zdobywał kolejno w latach 1994 i 1997. W 1995 otrzymał tytuł doktora nauk medycznych, siedem lat później uzyskał habilitację, a w 2009 tytuł profesora. Poza kwestiami ściśle związanymi ze specjalizacja interesuje się również technikami operacyjnymi, w szczególności laparoskopią i histeroskopią. Wolny czas poświęca na rozwój zawodowy - śledzi nowe trendy w zakresie diagnostyki i leczenia niepłodności.

Więcej →
Dr n. med. Jan Domitrz

Dr n. med. Jan Domitrz

Specjalista ginekologii i połoznictwa endokrynolog
specjalista endokrynologii ginekologicznej i rozrodczości

Współzałożyciel kliniki Artemida. Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Praktykę lekarską zaczynał w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej w Szpitalu Klinicznym w Białymstoku, by następnie zdobywać doświadczenie kliniczne pod okiem prof. Mariana Szamatowicza w Zespole Pozaustrojowego Zapłodnienia.

Więcej →
Dr n. med. Tomasz Zbroch

Dr n. med. Tomasz Zbroch

Specjalista ginekologii i położnictwa

Doświadczenie zawodowe zdobywał zakładzie teoretycznym Uniwersytetu Medycznego jako asystent stażysta. Następnie rozpoczął pracę adiunkta w Zakładzie Profilaktyki Chorób Nowotworowych Narządu Rodnego Instytutu Matki i Dziecka, gdzie w roku 2000 uzyskał stopień doktora. Wyróżniony certyfikatem Fundacji Medycyny Płodowej z Londynu (FMF) otrzymując możliwość oceny ryzyka prenatalnego w najwyższej jakości, w oparciu o program FMF.

Więcej →

Skuteczność zapłodnienia pozaustrojowego

W 2013 roku odnotowaliśmy skuteczność leczenia niepłodności metodą IVF/ICSI na poziomie 42%, czyli aż o 10% większą niż wynosi średnia dla Europy - 32%.

Odsetek kobiet, które zaszły w ciążę w zależności od przedziału wiekowego w okresie od stycznia do lipca 2014

Umów wizytę